- skazanie

Zaskakujący powrót Joanny Chyłki! Z czym przyjdzie zmierzyć się niekwestionowanej i bezkompromisowej prawniczce

Skazanie” to już piętnasta część przygód warszawskiej mecenas Joanny Chyłki i adwokata Konrada Oryńskiego. Tym razem Remigiusz Mróz przygotował dla czytelników zupełnie nową i zaskakującą historię. Sprawa, którą zajmie się Joanna, wprawi w zdumienie nawet samą bohaterkę. Czy Chyłce po raz kolejny uda się wygrać rozprawę? Czy odzyska utraconą renomę i pozycję w świecie prawniczym? Jak ułoży się jej życie osobiste?

Po drugiej stronie barykady

Ciągnące się przed laty sprawy Piotra Langera oraz dochodzenia w sprawie Konsorcjum doprowadziły do utracenia pracy przez Chyłkę i Oryńskiego. Jednak bohaterowie nie zamierzali się poddać i dać za wygraną brutalnym przestępcom. Po otworzeniu własnej kancelarii Joannie udało się odzyskać prawa do wykonywania zawodu. Mecenas chce powrócić na salę sądową z odpowiednim rozmachem, aby przyciągnąć do siebie klientów i ponownie nadać wysokiego tempa swej karierze. Pomimo swych wątpliwości, musi jednak zdecydować się na sprawę, którą nikt wcześniej nie chciał się zająć, a na dodatek wciela się w zupełnie nową rolę, jaką jest bycie oskarżycielem subsydiarnym. O pomoc prosi ją matka nieżyjącej dziewczyny, której śmierć policja uznała za samobójstwo. Kobieta twierdzi, iż jest w posiadaniu dowodów na to, że jej córka nie odebrała sobie życia. Szybko okazuje się, że wszelkie apelacje matki były odrzucane w trybie natychmiastowym, a prokuratorzy niemal od razu decydowali się na umorzenie kolejnych postępowań. Chyłka odkrywa liczne błędy, których dokonała nie tylko policja, ale również pracownicy sądu. Ponadto dowiaduje się o licznych manipulacjach, z którymi będzie musiała poradzić sobie jako wracająca na podium prawniczka. Czy udowodni, że śmierć dziewczyny była tak naprawdę zabójstwem? 

Na nowej drodze życia

W życiu Chyłki dochodzi do zmian nie tylko w sferze zawodowej, ale również osobistej. Wraz z Zordonem przygotowują się do zbliżającego się wielkimi krokami ślubu. Jest to niezwykle radosny czas dla narzeczonych. Pomimo swych wątpliwości Chyłka postanawia nawiązać kontakt z matką. Nieopisany ból i żal, które przed laty podzieliły córkę i jej rodzicielkę stanowią jedną z przeszkód na drodze do pogodzenia się. Czy ceremonia ślubna będzie doskonałym powodem do zawiązania nici porozumienia w rodzinie Chyłki? Czy mecenas wybaczy matce błędy popełnione w przeszłości? “Skazanie dostępne w księgarni internetowej” to emocjonująca i porywająca powieść, którą powinni przeczytać wszyscy fani Remigiusza Mroza. Z pewnością spodoba się ona każdemu czytelnikowi.