- skazanie

Czy to już koniec historii o znanej pani adwokat Remigiusz Mróz i Skazanie

Remigiusz Mróz to jeden z moich ulubionych pisarzy, jeśli chodzi o polskie thrillery. Zawsze bardzo chętnie sięgam po jego książki, gdyż mają one w sobie to “coś”, czego każdy w literaturze kryminalnej szuka. Szczególnie cenię jego serię o Joannie Chyłce, którą przeczyłam w całości. Kilka dni temu sięgnęłam po ostatni (jak dotąd), piętnasty tom tego cyklu, czyli “Skazanie Joanna Chyłka“. Mimo tego, że już było tyle części tej serii, to ja nadal nie mam dość, więc mam ogromną nadzieję, że nie jest to jeszcze koniec tej świetnej historii. 

Chyłka powraca 

Główną bohaterką książki jest Joanna Chyłka, wzięta adwokat, która przechodzi w swoim życiu naprawdę przeróżne etapy. W tym tomie kobieta wraca do swojego wykonywanego zawodu. Udaje jej się odzyskać prawo do pracy jako adwokat. Jednak przerwa, do jakiej została zmuszona, sprawiła, że jej reputacja prawnicza nie jest najlepsza, więc będzie musiała zrobić wszystko, aby wrócić na wcześniejsze tory i odzyskać dobre imię. Szansą na rehabilitację jest dla niej sprawa, której nikt nie chce się podjąć. Joanna podejmuje trud rozwiązania sprawy dotyczącej rzekomego samobójstwa młodej dziewczyny. Czy uda się jej dojść do prawdy? Czy nasza prawnik wróci w łaski społeczności adwokackiej? Jak będzie wyglądało jej życie prywatne? Nie chcę zdradzać szczegółów dotyczących dalszej fabuły, dlatego zachęcam każdego do sięgnięcia po powieść osobiście. 

Co takiego ma w sobie twórczość Mroza, że jest tak chętnie czytana? 

Twórczość Remigiusza Mroza to taki rodzaj literatury, który się nie nudzi, mimo iż jest on dość schematyczny i powtarzalny. Autor ma w sobie coś takiego, co sprawia, że czytelnik nie jest w stanie oderwać się od lektury jego książek. Ta powieść wciągnęła mnie tak samo mocno, jak pozostałe pozycje tego autora. Jest to lekka i przyjemna lektura, którą czyta się naprawdę szybko. Idealnie sprawdzi się więc podczas podróży czy wakacji. Fabuła jest spójna, logiczna, ale pełna niespodzianek, co nadaje całości odpowiedniego tempa. Bohaterowie zostali wykreowani dokładnie, z dbałością o szczegóły. Jeśli szukacie świetnej książki dla siebie, to ta powieść z pewnością spełni Wasze oczekiwania.